Kadra

"Przygotowanie otoczenia i przygotowanie nauczyciela to praktyczny fundament naszego wychowania. Postawa nauczyciela musi zawsze wynikać z miłości. Dziecku należne jest pierwsze miejsce, a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”.  Maria Montessori

Renata Dąbrowska - właścicielka

Z miłości do dziecka, z poszanowania jego indywidualności, z pragnienia odkrywania ukrytych w nim cudów i pomocy w drodze do samodzielności powstało w 2011 roku w Zabrodziu przedszkole Monressori Ziarenko, którego współwłaścicielem miałam zaszczyt być przez 5 lat. Ukończony kurs wczesnej edukacji dziecka prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Montessori pozwolił mi odkryć niesamowite możliwości jakie daje pedagogika Marii Montessori oraz edukacja dzieci jej metodą. Obecnie kończę roczny kurs wczesnej edukacji przedszkolnej 3-6 Montessori w Centrum Uśmiechu Dziecka w Poznaniu. Na bazie dotychczasowych doświadczeń oraz nieodpartego pragnienia dalszej pracy z dziećmi - w czerwcu powstało - Ziarenko Happy Home, którego także jestem współwłaścicielem. Prywatnie - szczęśliwa żona i mama czwórki dzieci, instruktor sportu w tym elementów fitnessu dla dzieci, była niania oraz dłuuuuuugoletnia menadżerka swojego domu.

Dagmara Michalska - właścicielka

Z wykształcenia i zawodu jestem inżynierem. Prywatnie jestem mamą... i to właśnie pojawienie się moich dzieci otworzyło mi zupełnie nową rzeczywistość, czy też raczej sposób jej postrzegania. Razem z synem i córką codziennie odkrywamy Świat. Fascynuje mnie ich niepohamowana ciekawość oraz chęć zdobywania nowych umiejętości i robienia wszystkiego samemu. A stąd jest już tylko mały krok w kierunku Pedagogiki Montessori.

W codziennej pracy staram się aby nasze Ziarenka czuły się szczęśliwe i by każdy dzień był nową, cudowną przygodą i kolejnym kroczkiem w drodze do dorosłego życia.

Anna Cygan - nauczyciel, nauczyciel w języku angielskim

Prywatnie jestem mamą dwóch nastoletnich dziewczynek i kiedyś aby połączyć tę najważniejszą w życiu rolę z pracą zawodową prowadziłam domową opiekę nad dziećmi. Moje dzieci wychowywały się w gronie wspaniałych maluchów, a ja mogłam jednocześnie być mamą i realizować się zawodowo. Co za tym szło rozwijałam się i szkoliłam.Zrobiłam certyfikaty kwalifikacyjne na opiekuna dziennego i na opiekuna/nauczyciela żłobka/klubu dziecięcego. Zostałam również właścicielką punktu opieki nad dziećmi Galeria Kreaatywnego Czasu i rękodzieła Cymer. Tam prowadziłam opiekę na godziny i warsztaty kreatywnego rozwoju dla dzieci w wieku 0-­3.

Mam również pół roczne doświadczenie w pracy w interwencyjnym domowym pogotowiu opiekuńczym. Jestem po kursie arteterapii i sensoplastyki. Skończyłam trening skutecznego rodzica oraz trening skutecznego nauczyciela wg komunikacji Gordona. Mam też uprawnienia animatora czasu wolnego. Zdobyłam także doświadczenie w pracy z dziećmi z dysfunkcjami,gdyż byłam asystentką chłopca z zespołem downa w środowisku Montessori. Ostatni rok pracowałam jako nauczyciel prowadzący grupę w American School of Wrocław. Moje doświadczenie z językiem angielskim zaczęło się w podstawówce, potem lata prywatnych lekcji i w liceum klasa z poszerzonym językiem angielskim. Potem rok mieszkałam w USA w Seattle, WA i tam rok uczęszczałam do Mt Vernon Skagit Valley College. Ukończyłam kurs wczesnej edukacji przedszkolnej 3-6 metodą Montessori w centrum Uśmiechu Dziecka w Poznaniu.

Jowita Piątkowska - Asystent Nauczyciela

Jestem mamą 16 letniej córki i 11 letniego syna, którzy są motorem napędowym w moim życiu. Praca z dziećmi od dawna była moim marzeniem więc wybrałam studia pedagogiczne na DSW we Wrocławiu na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym i Opieką nad Dzieckiem. W Ziarenku mam możliwość zagłębiać założenia Marii Montessori i obserwować jak wspaniale sprawdzają się w stosunku do najmłodszych. Mentorem jest dla mnie też Janusz Korczak i w podejściu do dzieci staram się kierować Jego słowami: "Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy".

Katarzyna Kluzowska - nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia oraz Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia. Kształcę się  podyplomowo z zakresu świadczenia usług psychoterapeutycznych a także prowadzę terapię w ramach poradni rodzinnej oraz przychodni. To właśnie podczas studiów psychologicznych zainspirowały mnie treści dotyczące metody Marii Montessori oraz jej ponadczasowej pedagogiki, która moim zdaniem w doskonały sposób odpowiada na potrzeby kształtującej się psychiki, osobowości, intelektu oraz emocji małego człowieka. Jako psycholog dobrze zdaje sobie sprawę jak ważne jest kształtowanie samodzielności, poczucia kompetencji oraz własnej wartości u dziecka i mocno wierzę w to, że dzięki pracy tą metodą uda mi się na te potrzeby odpowiedzieć.

Angelina Rolak - nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną z wychowaniem plastycznym oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. To właśnie podczas studiów bardzo zainspirowała mnie pedagogika Marii Montessori, dlatego to jej metodami edukacyjnymi postanowiłam pracować. Będąc mamą, każdego dnia obserwuję rozwój i aktywność swojego dziecka przez co doskonale wiem, jak ważne jest rozwijanie samodzielności, wiary we własne siły, a także indywidualnych uzdolnień i umiejętności współpracy w małym, ciekawym świata człowieku. Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że praca z dziećmi jest moją pasją z której czerpię ogromną satysfakcję a uśmiech dziecka daje mi największą radość.
 

Alina Pacławska - opiekun popołudniowy, logopeda

Jestem z wykształcenia i zamiłowania logopedą.  Ukończyłam logopedię z audiologią  na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Protetykę Słuchu na Medycznym Studiu Zawodowym im. Stanisława Liebharta w Lublinie. Posiadam przygotowanie z zakresu pedagogiki i psychologii. Obecnie prowadzę terapie logopedyczne w kilku przedszkolach, gdzie pracuję m.in. z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, niedosłuchem, opóźnionym rozwojem mowy i autyzmem. Cieszę się, że mogę być częścią Ziarenka, ponieważ imponuje mi pedagogika Montessori oraz korzyści jakie z niej płyną. Praca z dziećmi sprawia mi od zawsze dużą przyjemność, a największą nagrodą dla mnie jest satysfakcja z postępów jakie czyni pacjent. Podczas mojego doświadczenia terapeutycznego w licznych placówkach oświatowych i medycznych bardzo dużo nauczyłam się o pracy z dziećmi od strony praktycznej. Wiedzę tę ciągle pogłębiam i podnoszę swoje kwalifikacje poprzez szkolenia i kursy. Niebawem chciałabym kontynuować swoją edukację w kierunku neurologopedii.

Maria Ruchel - pomoc techniczna, opiekun popołudniowy

Jestem absolwentką Liceum Pedagogicznego i  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o kierunku nauczycielskim. W życiu prywatnym jestem żoną i mamą 5-ciorga dzieci. To one zdominowały moje życie. Czas spędzony z nimi na zabawie, nauce i troskach, obserwowanie jak się rozwijają, dorastają, to najpiękniejszy czas w moim życiu. To również czas zdobycia wiedzy i doświadczenia, które mogę wykorzystać w pracy w przedszkolu. W pedagogice Montessori urzeka mnie sposób w jaki traktuje się dzieci, czyli ogromny szacunek, stawianie na samodzielność i dostrzeganie jego indywidualnych potrzeb rozwojowych. W pracy z dziećmi  w ”Ziarenku”  staram się kierować słowami Marii Montessori …”Nauczyciel ma być jak płomień, którego ciepło pobudza, ożywia i zachęca.”